fbpx

Nie umiem budować – co robić?

No ja też nie umiem. Generalnie mam dwie lewe ręce do takich spraw, ale na budowie własnego domu, naprawdę każdy znajdzie dla siebie zajęcie. Oczywiście nie piszę o sytuacji, gdy płacisz za wszystko firmie, tylko gdy dom stawiasz systemem gospodarczym. U mnie dowodzi tato budowlaniec i to on umie domy stawiać. Aby nie być zbędnym człekiem na budowie staram się ogarniać:

Po pierwsze – sprawy urzędowe – jest Internet, szukasz jaki dokument jest niezbędny do konkretnych czynności i go załatwiasz. Bieganie po urzędach zajmuje sporo czasu, więc jak nadchodzi czas, że bardziej przeszkadzasz niż pomagasz temu co buduje – ogarniasz papierki.

Po drugie – towar – masz telefon, bierzesz od szefa budowy zlecenie co kupić, dopytujesz go o to, jak to jest  po ludzku a nie po budowlańsku, a potem

 – doczytujesz w Internecie aby nie palić głupa przez telefon. Potem zaczynasz obdzwanianie składów, wysyłanie zapytań mailem itp. Dodajesz uzyskane ceny materiału do cen za transport – masz najkorzystniejszą  – zamawiasz. Excel daje radę 🙂 – po zakończonej budowie, możesz aplikować do pracy na składzie budowlanym;)

– na budowie zawsze jest co robić. Nie umiesz murować? Ale umiesz nosić bloczki, cegły, pustaki – podawać temu co umie, przenosić, przestawiać, podawać i generalnie odciążać tego co murować potrafi. Skup się na pomocy, a robota pójdzie szybciej.

– sprzątać, myć narzędzia – to nie wstyd. Nie zostawiaj chlewu na budowie, ogarnij po dniu roboczym śmieci, worki, folie. Nawet nie zauważysz jak czas na budowie zapierdziela.

– Zawsze możesz również wcielić się w jedną z ról pobocznych 🙂

Site Footer

Wszystkie prawa zastrzeżone dla @5naswoim.pl