fbpx

Idziemy na swoje!

Siedzielim sobie spokojnie we zime znaczy się ja i moja żona  Aż któreś mądre wpadło na pomysł. Może się pobudujemy? To ostatni moment żeby dali nam kredyta, bo i jakoś tam wyjdzie na zaświadczeniach o zatrudnieniu, no i wiek już do tych celów ostateczny. Poza tym, skończymy spłacać kredyt przed samą emeryturą, więc nie odczujemy spadku dochodów bo ich nie będziemy mieli od 25 lat. No i dzieci swoje pokoje mieć będą, może rzadziej uda się je widywać.

Po wielu trudnych rozmowach oraz wyliczeniach, nadeszła w naszej rodzinie „wiekopomna chwiła”. Podjęliśmy decyzję, o budowie naszego własnego domu. Nie było to łatwe, gdyż jesteśmy oboje w wieku „bliżej 40 niż 30”, a dodatkowo sprawiliśmy sobie radość posiadaniem trójki dzieci. Jako, iż jedynym z aktywów jakie posiadamy po swojej to dziadek budowniczy (ojciec mój się znaczy), decyzja była w pełni skonsultowana i przemyślana – ile się da robimy sami, a czego się nie da – wpieramy się ekipami. Ostatecznie wybór padł na dom z poddaszem (trzy sypialnie dla dziecioków, dół dla nas – obejrzę ich najprędzej na ich osiemnastkach),ściany wykonane z gazobetonu, dach jak najbardziej prosty no i wymarzony przez mamę dzieciaków taras. Kluczowe również przy takiej ilości osób były dwie łazienki, aby rozładować poranny zator w tym przybytku rozkoszy.

Mamy więc już wszystko, marzenia, wzór domu (bo jeszcze nie projekt), dziadka i chęci (no i 500+, wiadomix). Potrzebujemy już tylko działki, kredytu i pomyślnej pogody. Uważamy więc, że co najgorsze to już za nami. Do dzieła!

Jako, iż bardzo lubimy dokumentować nasze nieliczne sukcesy oraz liczne porażki, a budowa domu pachnie wieloma zdarzeniami z obu zbiorów – podjęliśmy decyzję o prowadzeniu tego bloga. Będzie to pewnie raczej pamiętnika budowy i tego szalonego czas, który przed nami więc nie nastawiajcie się na wiele profesjonalnych porad. Znając życie, będzie to doskonały przewodnik budowlany– jeżeli zrobisz większość inaczej niż my – będziesz mieć łatwiej.

Sprawdzimy na ile nam styknie zapału do pisania. Awanti!

Site Footer

Wszystkie prawa zastrzeżone dla @5naswoim.pl